Collection: Cheese + Dairy

Russo's offers an incredible selection of cheese, meats, olive oils, and specialty items from local growers and from around the world. We carry more than 500 cheeses from the United States, Italy, France, Switzerland, Holland and beyond. We love supporting our regional cheese growers from New England and one of our new favorite cheeses comes from Martha's Vineyard! Our meat department offers selections of prosciutto, salami, and sausage imported from Italy.
53 products
  • Big Box
    Regular price
    $115.00
    Sale price
    $115.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Butter, Amish Country Roll Butter, 1 lb.
    Regular price
    $5.98
    Sale price
    $5.98
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Butter, Cabot's Sweet Cream Salted Butter, 1 lb.
    Regular price
    $4.89
    Sale price
    $4.89
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Butter, Cabot's Sweet Cream Unsalted Butter, 1 lb.
    Regular price
    $4.89
    Sale price
    $4.89
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Cheese, American, sliced, lb.
    Regular price
    $6.49
    Sale price
    $6.49
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Cheese, Bijou Goat from Vermont Creamery
    Regular price
    $8.98
    Sale price
    $8.98
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Cheese, Brie
    Regular price
    $6.98
    Sale price
    $6.98
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Cheese, Camembert, 7 oz.
    Regular price
    $7.98
    Sale price
    $7.98
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Cheese, Capri Goat , Herb Garlic, 5 oz.
    Regular price
    $6.98
    Sale price
    $6.98
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Cheese, Cheddar Cheese, Grafton Village, 8 oz
    Regular price
    $8.98
    Sale price
    $8.98
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Cheese, Feta, Pineland Farms, 8 oz.
    Regular price
    $5.98
    Sale price
    $5.98
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Cheese, Fontina Val D’Aoata, approx 9-10 oz.
    Regular price
    $9.48
    Sale price
    $9.48
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Cheese, Harbison by Jasper Hill Farm, 9 oz
    Regular price
    $16.98
    Sale price
    $16.98
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Cheese, Manchego
    Regular price
    $9.98
    Sale price
    $9.98
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Cheese, Mozzarella House, 1 lb.
    Regular price
    $6.98
    Sale price
    $6.98
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Cheese, Parmigiano Regiano, .5 lb
    Regular price
    $18.98
    Sale price
    $18.98
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Cheese, Pecorino Toscano
    Regular price
    $10.98
    Sale price
    $10.98
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Cheese, Provolone, imported, sliced, per pound
    Regular price
    $12.49
    Sale price
    $12.49
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Cheese, Robiola Due Latte, each
    Regular price
    $13.98
    Sale price
    $13.98
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Cheese, Smoked Gouda, 8 oz.
    Regular price
    $5.98
    Sale price
    $5.98
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Coconut Milk, 13.5 fl oz
    Regular price
    $2.19
    Sale price
    $2.19
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Comfort Box
    Regular price
    $145.00
    Sale price
    $145.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Cream Cheese, Smithfield Cream Cheese, 8 oz.
    Regular price
    $2.79
    Sale price
    $2.79
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Cream Cheese, Smithfield Whipped Cream Cheese, 8 oz.
    Regular price
    $5.79
    Sale price
    $5.79
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Crispbread, Knekkerbrod Organic Crispbread by Norwegian Baked, 1 bag
    Regular price
    $7.98
    Sale price
    $7.98
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Eggs, Hillendale local large eggs, dozen
    Regular price
    $2.98
    Sale price
    $2.98
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Eggs, Nellie’s Free Range eggs, dozen
    Regular price
    $4.59
    Sale price
    $4.59
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Feta, 1 container
    Regular price
    $9.98
    Sale price
    $9.98
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Half & Half, 1 pint
    Regular price
    $2.59
    Sale price
    $2.59
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Heavy Cream, High Lawn Farm, 16 fl oz.
    Regular price
    $4.59
    Sale price
    $4.59
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Milk, 1% Milk, 1 Gallon
    Regular price
    $5.99
    Sale price
    $5.99
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Milk, 2% Milk, 1 Gallon
    Regular price
    $5.99
    Sale price
    $5.99
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Milk, Chocolate, half-gallon
    Regular price
    $5.39
    Sale price
    $5.39
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Milk, Fat Free Milk, 1 Gallon
    Regular price
    $5.99
    Sale price
    $5.99
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Milk, Local, High Lawn Farm, Whole Milk. half gallon
    Regular price
    $3.49
    Sale price
    $3.49
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Milk, Organic Stonyfield Farm, 2% Milk, half gallon
    Regular price
    $5.99
    Sale price
    $5.99
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Milk, Organic Stonyfield Farm, Low Fat Protein, half gallon
    Regular price
    $5.99
    Sale price
    $5.99
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Milk, Organic Stonyfield Farm, Whole Milk, half gallon
    Regular price
    $5.99
    Sale price
    $5.99
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Milk, Whole Milk, 1 Gallon
    Regular price
    $5.99
    Sale price
    $5.99
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Prepared Half Pan Meals, Chicken Broccoli Ziti
    Regular price
    $69.98
    Sale price
    $69.98
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out